Bardzo dobry występ w I Grand Prix Polski Seniorów

31.10.2017

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS WARTA Kostrzyn nad Odrą w I Grand Prix Polski Seniorów, który rozgrywany był w dniach 27-29.10.2017 roku w Gdańsku.

Jakub Perek sklasyfikowany został na miejscach 3-4Daniel Bąk na miejscach 5-6, a Bogusław Koszyk zajął 16 miejsce.

W pierwszym swoim pojedynku Perek pokonał 4:3 aktualnego Mistrza Polski Seniorów - Daniela Góraka (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki), a w następnie jego kolegę klubowego - Michała Bańkosza (4:2). W ćwierćfinale Jakub pokonał 4:2 aktualnego Wicemistrza Polski Seniorów - Marka Badowskiego (KS AZS AWFiS Gdańsk). W meczu o finał nasz zawodnik uległ 2:4 Alanowi Wosiowi (ATS MAŁE TRÓJMIASTO Rumia), który w finale pokonał Patryka Zatówkę (PKS KOLPING Jarosław).

Daniel Bąk na początek pokonał 4:0 Grzegorza Janczewskiego (IKS START Zduńska Wola), aby w następnej rundzie trafić na Mistrza Polski Seniorów z ubiegłego roku - Tomasza Lewandowskiego (KU AZS POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ Rzeszów). Bardzo wyrównany pojedynek zakończył się wynikiem 4:3 dla naszego zawodnika. W meczu o półfinał Daniel uległ 1:4 Piotrowi Chodorskiemu (KS SPÓJNIA Warszawa). W ostatnim swoim pojedynku (o miejsca 5-6) Bąk pokonał 3:0 Adama Dosza (LKS POGOŃ Lębork).

Bogusław Koszyk w pierwszej swojej grze przegrał 3:4 z Pawłem Chmielem (3S POLONIA Bytom), następnie pokonał 3:0 Jakuba Kosowskiego i 3:2 Sławomira Dosza (LKS POGOŃ Lębork). Następnie nasz zawodnik przegrał 0:3 z Tomaszem Lewandowskim, 2:3 z Tomaszem Tomaszukiem (KS GWIAZDA Bydgoszcz) i 0:3 z Pawłem Chmielem.

Występ naszych zawodników należy ocenić bardzo dobrze, ponieważ oprócz tego, że zaprezentowali wysoki poziom, to cała trójka zapewniła sobie start bez eliminacji w II Grand Prix Polski Seniorów, który odbędzie się w dniach 15-17.12.2017 roku w Wałbrzychu.