LOTTO SUPERLIGA: pierwsze zwycięstwo WARTY (foto)

14.10.2017

W rozegranym 13 października 2017 roku meczu III kolejki LOTTO SUPERLIGI mężczyzn WARTA Kostrzyn nad Odrą po emocjonującym meczu pokonała SPÓJNIĘ Warszawa  3 : 1, odnosząc pierwsze - historyczne zwycięstwo w tej klasie rozgrywkowej.

Rewelacyjnie zagrał Lam Siu Hang, który zdobył dla naszego zespołu 2 punkty. Sporą niespodziankę sprawił Bogusław Koszyk, który w dramatycznych okolicznościach pokonał faworyzowanego Piotra Chodorskiego.

Mecz rozpoczął się od pojedynku Lam Siu Hanga i Krzysztofa Stępnia. Zawodnik gospodarzy całkowicie zdominował swojego rywala i gładko wygrał 3:0. Emocje rozpoczęły się od pojedynku byłych indywidualnych medalistów Mistrzostw Polski Seniorów, Daniela Bąka i Patryka Chojnowskiego. Piękne akcje, zmienność sytuacji i wyrównana walka trwała przez dwa pierwsze sety, ale końcówki należały do zawodnika gości, który wygrał je w stosunku 11:9. Nadzieje na zwycięstwo Daniela wróciły po wyraźnie wygranym przez niego trzecim secie. W czwartym secie zawodnik gospodarzy "pogubił" się i nie był w stanie przeciwstawić się bardzo dobrze grającemu Patrykowi. Tak więc po dwóch pojedynkach mieliśmy remis 1:1.

Przwdziwy horror zafundowali licznie zebranej publiczności Bogusław Koszyk i Piotr Chodorski. Faworyzowany zawodnik gości pewnie wygrał dwa pierwsze sety i nc nie wskazywało, że sytuacja może ulec zmianie. W trzecim secie Koszyk zagrał bardziej agresywnie i popełniał mniej błędów, co zaowocowało zwycięstwem 11:9. Czwarty set przypominał początkowo dwa pierwsze i wyglądało na to, że to Chodorski wyprowadzi swój zespół na prowadzenie. Od stanu 3:8 Boguś zaczął grać rewelacyjnie i zdobył kolejne 8 punktów. Wydawało się, że teraz będzie "z górki". Nic z tych rzeczy. Zawodnik gości kontrolował wydarzenia na stole i osiągnął przewagę (5:2, 8:6). I wtedy znowu doszło do przebudzenia Koszyka, który zwyciężył 11:9.

W czwartym pojedynku stanęli przeciwko sobie liderzy zespołów: Lam Siu Hang i Patryk Chojnowski. Stawka była bardzo duża, ponieważ wygrana zawodnika gospodarzy dawała WARCIE trzy punkty, a zwycięstwo zawodnika SPÓJNII dawało przynajmniej jeden punkt dla tej drużyny. Kibice zacierali ręce, licząc na piękny mecz i nie zawiedli się. Wysoki poziom, efektowne wymiany i co najważniejsze skuteczna gra Lam Siu Hanga sprawiły, że to gospodarze cieszyli się z końcowego zwycięstwa.

UKS WARTA       Kostrzyn nad Odrą 3:1 KS SPÓJNIA Warszawa

Przebieg meczu

Stół Wynik
Lam Siu Hang - Stępień Krzysztof 1 3:0 (11:3, 11:5, 11:2)