LOTTO SUPERLIGA: FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów wygrywa z WARTĄ (foto)

11.10.2017

W rozegranym awansem meczu IV kolejki LOTTO SUPERLIGI w dniu 10 października 2017 roku WARTA Kostrzyn nad Odrą przegrała 1 : 3 z FIBRAIN AZS POLITECHNIKĄ Rzeszów. Honorowy punkt dla naszego zespołu wywalczył debiutujący w barwach WARTY reprezentant Hongkongu - Lam Siu Hang.

Zespół gości mający w składzie reprezentantów: Brazylii (Tsuboi Gustavo), Rosji (Lakeev Vasily) i Polski (Lewandowski Tomasz) okazał się zbyt mocny dla naszego zespołu.

W inauguracyjnym pojedynku spotkali się Lam Siu Hang i Lakeev Vasily. Debiutujący w naszej lidze zawodnik gospodarzy wyszedł do pierwszego seta zbyt spięty i przegrał 5:11. Kiedy trema minęła, Lam pokazał pełnię swoich możliwości i pewnie wygrał trzy następne sety. W drugim pojedynku Bąk Daniel dzielnie walczył z Gustavo Tsuboi przez dwa pierwsze sety, ale świetna gra w końcówkach zawodnika gości dała mu pewne prowadzenie. Trzeci set - bez historii. Tsuboi grał szybko i pewnie, a Bąk popełniał zbyt wiele błędów. Trzeci mecz miał być ciekawy i wyrównany, ponieważ spotkali się zawodnicy rywalizujący ze sobą od dziecięcych lat - Jakub Perek i Tomasz Lewandowski. Niestety nie był. Zawodnik gości zagrał bardzo dobrze, dominował we wszystkich setach i gładko wygrał. Drużyna z Rzeszowa wyszła na prowadzenie 2:1 i postawiła w bardzo trudnej sytuacji gospodarzy. Lam Siu Hang w pojedynku Gustavo Tsuboi walczył o to, aby goście nie wygrali za trzy punkty. Niestety, mimo bardzo dobrej gry naszego zawodnika, Brazylijczyk okazał się zbyt mocny i wygrał 2:0.

UKS WARTA       Kostrzyn nad Odrą 1:3 FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów

Przebieg meczu

Stół Wynik
Lam Siu Hang - Lakeev Vasily 1 3:1 (5:11, 11:7, 11:7, 11:7)