LOTTO SUPERLIGA: wygrana WARTY w Bytomiu

23.10.2017

Drużyna UKS WARTA Kostrzyn nad Odrą w dniu 20 października 2017 roku rozgrywała wyjazdowy mecz z 3S POLONIĄ Bytom. Kostrzynianie stanęli na wysokości zadania i po emocjonującej walce pokonali gospodarzy 3 : 2.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Bogusław Koszyk, który zdobył 2 punkty. Do sukcesu przyczynił się również Lam Siu Hang, który "dorzucił" 1 punkt.

UKS WARTA zajmuje VIII miejsce w tabeli Lotto Superligi.

Mecz rozpoczął się od pojedynku Czecha Tomasa Konecznego i Bogusława Koszyka. Faworyzowany zawodnik gospodarzy wygrał pierwszego seta i w drugim prowadził 6:0. W tym momencie nastąpiła metamorfoza Bogusia. Zaczął grać agresywnie i pewnie, systematycznie odrabiał straty i wygrał seta 13:11. Bardzo dobra gra zawodnika WARTY kontynuowana była w pewnie wygranym secie trzecim. Koszyk kontrolował sytuację również w secie czwartym i ostatecznie wygrał 11:9.

Niespodziewane zwycięstwo w pierwszym meczu postawiło naszą drużynę w uprzywilejowanej sytuacji, ponieważ w następnym pojedynku Lam Siu Hang spotykał się z Pawłem Chmielem i był zdecydowanym faworytem. Tylko w pierwszm secie trwała wyrównana walka (11:9 dla zawodnika WARTY). Pozostałe dwa sety zostały zdominowane przez Lam Siu Hanga i wyszliśmy na prowadzenie 2:0. Do pełni szczęścia i zdobycia trzech punktów meczowych brakowało jednego zwycięstwa.

Pojedynek między Robertem Florasem i Danielem Bąkiem zapowiadał się na najbardziej wyrównany i rzeczywiście taki był. Obaj zawodnicy znają się bardzo dobrze (są nawet medalistami Mistrzostw Polski w grze podwójnej) i od początku toczyli wyrównaną walkę. Pierwszego seta wygrał Daniel i gdy w drugim prowadził 9:7 wydawało się, że to on jest bliższy zwycięstwa. Chwila "słabości" naszego zawodnika kosztowała go stratę seta i spowodowała, że Floras zacząl zdecydowanie dominować. Pewna wygrana w secie trzecim i bardzo dobra gra zawodnika gospodarzy nie nastrajały nas optymizmem. W secie czwartym Bąk zacząl jednak grać lepiej i minimalnie go wygrał. Prawdziwą huśtawkę nastrojów mieliśmy w decydującej rozgrywce. Od początku przewagę uzyskał Robert Floras i gdy wydawało się że spokojnie wygra na wyższy poziom "wskoczył" Daniel Bąk, który przy wyniku 10:9 miał piłkę meczową. Niestety gliwiczanin rozegrał lepiej końcówkę i to on odszedł od stołu jako zwycięzca.

Przy wyniku 2:1 dla WARTY do stołu podeszli Tomas Konecny i Lam Siu Hang. Faworytem tego meczu był pewnie grający do tego momentu zawodnik gości. Do stanu 6:0 wszystko układało się zgodnie z planem. W tym momencie doszło jednak do następnego zwrotu akcji. Zawodnik gospodarzy zaczął grać dokładniej, a Lam zaczął popełniać niewymuszone błędy. Pierwszy set kończy się wynikiem 12:10 dla Konecnego. Mamy nadzieję, że w drugim secie sytuacja ulegnie poprawie. Nic z tych rzeczy. Konecny dalej gra dobrze, a "usztywniony" zawodnik gości nie jest w stanie się przełamać. 2:2 i do decydującego o zwycięstwie pojedynku wychodzą Paweł Chmiel i Bogusław Koszyk. Przewaga psychologiczna jest po stronie zawodnika z Kostrzyna, ale w tym meczu wszystko już było. Presję lepiej znosi w pierwszym secie Koszyk, który od początku narzuca swój styl gry i pewnie wygrywa 11:5. Drugi set to znów huśtawka nastrojów. Walka punkt za punkt i końcówkę wygrywa Paweł Chmiel. O wszystkim zadecyduje ostatni set. Boguś wychodzi do tego seta bardzo zmotywowany i od początku uzyskuje zdecydowaną przewagę. Nawet dobra i ambitna gra przeciwnika nie jest w stanie go zatrzymać. Pewna wygrana 11:5 i WARTA cieszy się ze zwycięstwa.

Świetna postawa Bogusława Koszyka dała WARCIE pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w Lotto Superlidze. Radość? Tak. Ale...

3S POLONIA Bytom 2:3 UKS WARTA Kostrzyn nad Odrą

Przebieg meczu

Stół Wynik