ładne nogi

Na czym polega laserowe usuwanie żylaków?

Aby o tym opowiedzieć, trzeba zacząć od tego, czym są w ogóle żylaki. Żylaki, jak sama nazwa wskazuje, pojawiają się na naszych żyłach, a więc przewodach, które doprowadzają „zużytą” już krew z powrotem do serca, a z serca tętnicami krew znowu trafia do naszego obiegu.

Żylaki pojawiają się zazwyczaj nie na żyłach głównych, które widzimy gołym okiem na przykład na naszych dłoniach czy nadgarstkach, ale na malutkich żyłkach.

Dzieje się to w momencie, kiedy krew za mocno gromadzi się w takim naczynku i pęka ono pod wpływem ciśnienia, albo wówczas, kiedy uderzymy się w miejsce, w którym znajduje się żyłka, która jest z pewnych względów słaba. Żylaki zazwyczaj pojawiają się na dolnych częściach naszego ciała, na nogach.

Dzieje się tak, zwłaszcza kiedy mamy stojącą pracę. Żylaki, te niewielkie, same w sobie nie są dla nas szkodliwe. Jeśli są duże, koniecznie musimy zgłosić się do lekarza. W przypadku niewielkich żylaków, które przeszkadzają nam tylko i wyłącznie ze względu na estetykę, możemy usunąć je laserowo.

Zabiegi usuwania żylaków laserem są przeprowadzane ze względów kosmetycznych, ale i zdrowotnych. Jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne, mamy zamiar po prostu pozbyć się szpecących rozszerzeń na naszych żyłach. Laser jest przykładany do naszej skóry, nie jest wprowadzane żadne narzędzie wewnątrz naszego ciała.

Dzięki dostosowanym falom, które dobierane są do rozszerzeń na naszych żyłach, krew zgromadzona w żylakach po prostu rozbiega się na boki i nie widać już mocnych zarysowanych oszpecających dane miejsce ciemnych plam w postaci pajączków lub przerysowanych żyłek.