W jaki sposób myć panele podłogowe, aby nie było na nich smug?

Bez wątpienia podłoga w każdym wnętrzu jest swego rodzaju wizytówką – na pewno zwraca się na nią uwagę w pierwszej kolejności po wejściu do danego wnętrza, co jest jak najbardziej normalne i raczej nie ma w tym niczego dziwnego. Właśnie z tego względu kupując np. panele do naszego domu, czy mieszkania warto decydować się na te nieco wyższej jakości.

Zapewne zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet kiedy kupimy sobie te najdroższe panele, to mimo wszystko nie ominie nas mycie podłóg. Na pewno już niejednokrotnie spotkaliśmy się z sytuacją kiedy płyny do podłóg pozostawiały smugi, które raczej nie wyglądają zbyt estetycznie. Właśnie z tego względu powiedzmy sobie o tym, w jaki sposób najlepiej myć podłogę, aby tych smug nie było. Równie ważne jest stosowanie płynów do podłóg, które nie zostawiają smug na podłodze po myciu.

Przede wszystkim odkurzenie podłogi przed myciem.

W pierwszej kolejności powiedzmy sobie o tym jak ważnym elementem w całym procesie mycia podłogi jest jej dokładne odkurzenie. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której nasza podłoga mogłaby zostać porysowana. Wszelkiego rodzaju drobinki piasku czy też ewentualnie inne przedmioty mogą sprawić, że podczas mycia będą ją rysować, co oczywiście w większości przypadków jest procesem nieodwracalnym – dlatego warto zadbać o jak najdokładniejsze odkurzenie całej powierzchni, którą zamierzamy myć.

Oczywiście niekoniecznie musi odbyć się to przy pomocy odkurzacz, bo równie dobrze takie zanieczyszczenia możemy usunąć, wykorzystując zmiotkę i szufelkę, ale warto wiedzieć o tym, że odkurzacz jest w stanie usunąć nawet te najmniejsze drobinki.


Na co zwracać uwagę przy myciu podłogi płynem?

Okazuje się, że jeśli chodzi o samo mycie podłogi to znaczenie, ma nawet sam rodzaj mopa, z którego korzystamy. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie mop paskowy niż sznurkowy, ponieważ pozostawia on wiele smug na podłodze. W dodatku nie powinniśmy używać do mycia podłogi zbyt dużej ilości wody oraz płynu, bo wystarczy, że będzie to odrobina. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby mop był dokładnie wyciśnięty – nadmiar wody nie jest zbyt korzystny.

Teraz przejdźmy do kwestii samego płynu do mycia podłóg. Prawda jest taka, że w wielu przypadkach wcale nie ma konieczności korzystania z chemicznych detergentów, bo równie dobrze można taki roztwór przygotować samodzielnie w domu.

Polecamy Państwu płyn, który dobrze umyje podłogę drewnianą. Firma oferuje profesjonalne środki do mycia. Warto jednak w pierwszej kolejności zapoznać się z zaleceniami producenta danej podłogi, gdyż czasami konieczne jest mycie podłogi przy użyciu tylko i wyłącznie jednego detergentu.

https://derpur.pl firma sprzątająca poznań

Niestosowanie się do zaleceń producenta czasami może doprowadzić do uszkodzenia podłogi w naszym domu. Sklep w swojej ofercie ma dobre płyny do podłóg nie tylko drewnianych, ale wszystkich typów, płytek, terakoty, granitu oraz paneli podłogowych. Na wszystkie pytania sklep chętnie odpowie jeżeli pojawiają się pytania i wątpliwości. Oczywiście do pielęgnacji domu przydatne również są ręczniki jednorazowe.

Kompleksowe usługi sprzątające — sprzątanie biur oraz mycie okien paneli solarnych na wysokościach. Profesjonalne doczyszczanie i mycie powierzchni hal i magazynów — czyszczenie  i sprzątanie powierzchni parkingowych

Smugi na podłodze bardzo często powstają wtedy, gdy korzystamy z płynów do mycia, które się pienią. Ważne, aby płyn do podłóg drewnianych się nie pienił. Najlepiej jest wybierać te, które nie wytwarzaj piany, a wtedy na pewno uda nam się uniknąć smug. Co więcej, panele zawsze zaleca się myć zgodnie z ich ułożeniem, ponieważ wtedy smug także nie będzie lub będą mniej widoczne. Wydaje się, że po zastosowaniu się do powyższych porad każdy powinien szybko i bezproblemowo myć podłogę w swoim domu w taki sposób, aby nie było na niej smug.

Co zrobić, aby na podłodze nie było smug i jakich błędów unikać?

Jak najlepiej zadbać o podłogę z drewna?