Karta kredytowa a karta debetowa

Karta płatnicza, to dzisiaj stały element naszych portfeli. Część z nas posiada ich nawet kilka. Są wygodne, ponieważ możemy dzięki nim płacić w większości sklepów, bez konieczności wyciągania z konta gotówki. To bezpieczne rozwiązanie, kiedy mamy zamiar dokonać większych zakupów lub kupić coś za większą kwotę. Na czym polega różnica między kartą kredytową a kartą debetową? Postaramy się wyjaśnić właśnie w tym artykule. Karta płatnicza, to elektroniczny środek płatności. Pozwala nam on na dokonywanie transakcji tak zwanych bezgotówkowych. Możemy za ich pomocą również wyjmować pieniądze z bankomatów. Do kart płatniczych zaliczamy karty kredytowe i karty debetowe.

Karty debetowe są dostępne niemalże dla każdego. Każdy, kto posiada konto bankowe, nie musi spełniać żadnych wymogów dotyczących comiesięcznych przychodów, wypłat. Możemy za pomocą kart debetowych płacić w sklepach bezpośrednio za pomocą samej karty lub wypłacać pieniądze z bankomatu. Jeśli bank przyzna nam debet, czyli tak zwany kredyt odnawialny, możemy korzystać z karty, nawet kiedy nie mamy na koncie pieniędzy, jednak tylko do limitu ustalonego wcześniej z bankiem. Karta kredytowa natomiast, umożliwia dokonywania transakcji, bez jakiejkolwiek wymaganej ilości środków, pieniędzy na koncie. Korzystamy z limitu, jaki został ustalony przez bank, z tak zwanego limitu kredytowego. Wykorzystany limit, to znaczy pobrane pieniądze a konto wypłaty na przykład, możemy spłacić od razu lub dopiero po pewnym czasie, w późniejszym terminie. Należy jednak pamiętać, że przynajmniej raz w miesiącu trzeba spłacić przynajmniej część kredytu, który wzięliśmy, wybierając pieniądze z konta, na którym nie mieliśmy dostępnych środków. W przypadku kart kredytowej jest czas bez odsetkowy, to znaczy czas, kiedy możemy nasze zadłużenie spłacić bez ponoszenia dodatkowych kosztów w postaci odsetek. Po tym czasie odsetki będą naliczane. Musimy zawsze zwracać uwagę na to, jakiej karty używamy. Czy nie poniesiemy dodatkowych kosztów i czy nie lepiej poczekać trochę z dokonywaniem zakupów, jeśli nie są one w danym momencie konieczne.

Jak bezpiecznie korzystać z karty kredytowej

Zdarza się, że nadchodzi moment, kiedy potrzebujemy karty kredytowej. Zdarzają się nagłe potrzeby gotówkowe, zaskakują nas wydatki, których nie przewidywaliśmy wcześniej, czeka nas niespodziewana wizyta, niespodziewany wyjazd lub inny powód. W jaki sposób bezpiecznie korzystać z karty kredytowej? Na co zwracać szczególną uwagę, by korzystać z karty kredytowej w sposób racjonalny, by nie obciążać za bardzo naszej kieszeni? Postaramy się szybko i zwięźle podpowiedzieć właśnie w tym artykule. Dostępnych jest mnóstwo rankingów, jakie karty są najlepsze i dlaczego. Oczywiście większość z nich to reklamy danych banków, które oferują nam swoje usługi, również w formie kart kredytowych. Zwróćmy uwagę, że karta kredytowa to szybkie źródło gotówki, jednak nie zawsze. Czasem trzeba złożyć wniosek, po którym dość długo oczekujemy na wydanie karty.

znane karty debetowe :

https://www.kbsbank.com.pl/karty/karty-debetowe-visa-dla-rachunkow

Historia karty kredytowej

https://magazyn.citibank.pl/97741-historia-karty-kredytowej

Karta płatnicza Poczty

Karta VISA

https://www.visa.pl/plac-z-visa/wybor-i-korzystanie-z-kart.html

Musimy więc tego typu przedsięwzięcia zawsze planować z wyprzedzeniem. Po drugie, korzystanie z kart kredytowych nie zawsze jest bezpłatne. Wręcz przeciwnie, często zapominamy o tym, że jeśli nie spłacimy naszego mini-kredytu, który zaciągnęliśmy wypłacając pieniądze z karty z konta, na którym nie mieliśmy środków, w czasie który został na to przeznaczony, czekają nas dodatkowe koszty i odsetki. Jeśli spłacimy zadłużenie w całości, możemy na nowo korzystać z tak zwanego nieoprocentowanego kredytu. Jednak kiedy zapomnimy spłacić całości zadłużenia, jakie mamy, albo spłacamy je częściowo, czy nie spłacimy wcale, zostaną naliczone odsetki. Nie warto podejmować decyzji o spłacaniu kwot minimalnych, ponieważ chcemy uniknąć płacenia za pozostałe ciążące na nas zadłużenia. ’

Karty bankowe

https://direct.money.pl/artykuly/porady/jakie-sa-rodzaje-kart-bankowych

Należy więc spłacać nasze zadłużenie co miesiąc, zanim skończy się okres rozliczeniowy. Wiele taniej nam to wyjdzie. Poza tym, wybierając kartę kredytową, musimy przeliczyć, czy opłaca nam się wybór karty za darmo z wysokim oprocentowaniem, czy karty płatnej, która jednak gwarantuje nam znacznie mniejsze oprocentowanie. Wybór dobrej, odpowiedniej dla nas karty, to pierwszy krok do tego, by bezpiecznie z niej korzystać. Poza tym należy zawsze odpowiednio szacować, czy rzeczywiście będzie nas później stać na spłatę zadłużenia.

Polecam biuro rachunkowe syntex.com.pl