Zapłacę krocie za błędy popełnione przez biuro rachunkowe!

Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym, nie porównywałam ofert, bo wyszłam z założenia, że każde biuro, które działa na rynku, na pewno jest odpowiednio sprawdzone. Tymczasem okazało się, że księgowością mojej firmy zajmowali się studenci, których zatrudniało biuro, ale nie nadzorowało ich działań. Teraz muszę zapłacić karę za błędy, które popełniło poprzednie biuro rachunkowe.

Chaos w biurze rachunkowym spod Gniezna

Jako przedsiębiorca jestem zobowiązana do tego, by w terminie złożyć sprawozdanie finansowe do Krajowego Rejestru Sądowego. Do tej pory zawsze taką dokumentacją zajmowało się polecane mi biuro rachunkowe z okolic Gniezna. Było najtańsze, a ja byłam w miarę zadowolona. Okazało się jednak, że szukając oszczędności, właścicielka biura zatrudniła studentów do tego, by opiekowali się księgowością różnych firm.

Kara za niezłożenie sprawozdania finansowego

Ze względu na to, że w biurze rachunkowym pracowali niekontrolowani przez nikogo studenci, pomyłka była tylko kwestią czasu. Padło na moją firmę. Okazało się, że biuro zapomniało o tym, by złożyć do KRS sprawozdanie finansowe mojej firmy. Takie zaniedbanie ze strony biura rachunkowego kosztowało mnie aż 20 tysięcy złotych! Okazało się, że takie niedopełnienie formalności uznawane jest za wykroczenie skarbowe i na nic była moja argumentacja, że winne jest biuro rachunkowe.

Polisa biura rachunkowego

Na szczęście okazało się, że każde biuro rachunkowe musi mieć wykupione ubezpieczenie na wypadek takich zaniedbań dokonanych przez pracowników. Pozostaje mi zatem ubiegać się o odszkodowanie. Co ciekawe, okazało się, że nie jestem jednym Klientem, który ucierpiał przez błędy popełnione przez studentów z biura.

Czy szukam nowego biura rachunkowego?

Nie, nie szukam, bo już znalazłam. Wybrałam biuro rachunkowe z okolic Poznania SYNTEX.com.pl . Biuro ma ugruntowaną pozycję na rynku, jest niewielkie, co uznaje za plus, bo mam pewność, że potrzeby mojej firmy nie zginą w natłoku innych Klientów. A szukającym dobrego biura rachunkowego radzę, by sprawdzili:

  • opinię o biurze rachunkowym,
  • numery doradców podatkowych,
  • zakres polisy OC,
  • posiadane certyfikaty.

  1. art spons /wf