Kiedy zabieramy się za remont naszego nowego mieszkania

Kiedy zabieramy się za remont naszego nowego mieszkania, albo decydujemy się na odświeżenie miejsca, w którym mieszkamy już długo i straciło swój urok, koncentrujemy się nie tylko na wystroju i kolorystyce, ale także na rzeczach praktycznych.

Jednym dylematów jest zawsze podłoga…

Jednym z naszych dylematów jest zawsze podłoga. Jaką podłogę wybrać, aby była ona ładna i nam się po prostu podobała, aby nie zniszczyła się zbyt szybko i aby nie była za droga? Remont to spory wydatek, chyba że polega jedynie na przemalowaniu na nowo ścian, odświeżeniu ich.

Jeśli chodzi o podłogę, zastanawiamy się z reguły w taki sposób. Kuchnia: położyć kafelki, które będą chłodne i będą droższe, czy położyć gumolit, który jest tańszy i nieco cieplejszy? Podłoga z kafelek jest znacznie droższa i wymaga większego nakładu pracy.

Bardziej trwała

Jest jednak bardziej trwała, o ile coś ciężkiego nam na tą podłogę nie spadnie, niż podłoga wykonana z gumolitu, wykładziny. Gumolit łatwiej jest mechanicznie uszkodzić.

Na przykład jeśli spadnie nam na podłogę zapałka, nawet już zgaszona, jej ciepła siarka może zrobić gumolitowi krzywdę. Kafelek z kolei nie uszkodzi.

Jeśli chodzi o pokój

Jeśli chodzi o pokój, opcje są przeważnie trzy: gumolit, jak w przypadku kuchni, a w miejscu, gdzie mamy stół i sofę mały dywanik, albo panele na podłodze, na których też dywanik można umieścić, albo wykładzina przypominająca dywan.

Wszystko zależy od naszych preferencji

Taka, jakie modne były w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Wszystko zależy od naszych preferencji. Od tego, co nam się bardziej podoba, a co mniej. Jasna wykładzina dywanowa na podłodze dość szybko straci swoją świeżość, zwłaszcza jeśli mamy w domu kota lub psa.

Nasz pupil będzie pozostawiał na wykładzinie sporo sierści i zanieczyszczeń i choćbyśmy używali najdroższych i najlepszych płynów do prania takiego dywanu, zawsze po pewnym czasie straci on blask. Panele na podłodze mogą się rysować, zwłaszcza jeśli mamy na przykład fotel na kółkach. Gumolit, jak już zostało wspomniane, łatwo jest uszkodzić.

Wybierając podłogę

Wybierając podłogę dla siebie, zastanów się ile chcesz wydać i co Ci się podoba. To chyba jedyny klucz, by dobrze wybrać. Jedynym miejscem bez dylematów jest podłoga w łazience: kafelki sprawdzą się najlepiej.