Kobieca sylwetka czyli jak rozpoznać typ figury (gruszka, jabłko, itp.)

Specjaliści mówią, że to nasze geny decydują o tym, jaką mamy figurę. Jest w tym oczywiście wiele prawdy, jednak każda z nas doskonale wie, że to głównie od tego jak się odżywiamy i co jemy zależą nasze kształty.

Typ figury, jakim obdarzyła nas natura, możemy odpowiednio podkreślić lub odrobinę zamaskować. Chcesz wiedzieć, jak wyglądają typy kobiecej sylwetki, czyli dowiedzieć się jak rozpoznać typ swojej figury? Z pewnością może Ci się to przydać. Kiedy jesteśmy szczupłe, nasz typ sylwetki nie ma dużego znaczenia. Możemy dobierać ubrania w odpowiednich rozmiarach i bez obaw zakładać w zasadzie wszystko, wyglądając wciąż atrakcyjnie. Jeśli jednak zdarzy nam się przytyć, tłuszczyk może zacząć odkładać się w różnych miejscach, nie tylko w biodrach.

Kobietom przybywa przeważnie centymetrów poniżej pasa, jednak zdarzają się panie, które przybierają powyżej albo na całym ciele. Według specjalistów są cztery podstawowe, główne typu kobiecej sylwetki. Nazywają się one po kolei: jabłkiem, klepsydrą, gruszką i papryką. Opowiemy teraz, jak wyglądają poszczególne typy sylwetki. Sylwetka typu jabłko występuje u kobiet najczęściej.

Pani jabłko mam dość mocne ramiona, delikatne nadgarstki i szczupłe przedramiona.

Pani jabłko ma rozbudowaną klatkę piersiową i obfity biust. Jej plecy są szerokie, co nadaje sylwetce cięższego wyglądu. Brak talii i wydatny brzuszek w momencie przytycia to kolejny znak rozpoznawczy pani jabłka. Pani klepsydra, to często nasz wymarzony ideał.

Mówi się, że idealne ciało to 90/60/90 kolejno w biuście/talii/biodrach. Kobieta klepsydra ma dobre proporcje między biodrami a ramionami oraz wyraźnie zaznaczoną talię. Pani gruszka to ideał sprzed wielu lat. W starożytności każda kobieta marzyłaby wyglądać jak gruszka.

Gruszki mają szczupłą budowę górnej części ciała, natomiast szerokie biodra i szeroką pupę. Pani papryka ma szerokie ramiona, podobnie jak pani jabłko. Ma płaski brzuch, z czego jest często bardzo dumna i płaską pupę, co z kolei nie jest powodem do zachwytu. Papryka nie ma widocznej talii, ma silne i masywne uda i łydki.

Zdjęcie PxHere