Zdjęcie autorstwa Nadezhda Diskant z Pexels

Wysokie obcasy są dla nas eleganckie i piękne.

Wysokie obcasy to dla wielu z nas  jeden z wyznaczników kobiecości, nie wyobrażamy sobie występować bez nich na przykład podczas ważnych imprez. Wysokie obcasy, zwłaszcza szpilki, są dla nas eleganckie i piękne, ale czy aby przypadkiem noszenie takich butów często nie ma wpływu na nasze zdrowie, na przykład na nasz kręgosłup?

Jak chodzić w wysokich obcasach, aby nie nabawić się żadnych wad postawy? Czy można chodzić w wysokich obcasach, będąc w ciąży?

Z jednej strony, kiedy nosimy szpilki albo inne wysokie obcasy rzadko, mamy często problem z poruszaniem się w nich. Jeśli na przykład raz na jakiś czas zakładamy szpilki czerwone na imprezę w klubie, po kilku godzinach w takich butach jesteśmy po prostu zmęczone.

Z drugiej strony, są inne opinie: kiedy chodzimy w obcasach bardzo często, to nie zawsze potrafimy utrzymać odpowiednią pozycję, przekrzywiają nam się nogi i wygląda to nieco komicznie.

Są także tezy, opinie, że kiedy nosimy wysokie szpilki, możemy dzięki temu przyspieszyć odchudzanie, bo nasze ciało ciągle musi utrzymywać równowagę, a do tego angażowane jest wiele mięśni.

Dla wysokiej dziewczyny problemem może być to, że kilkunastu centymetrowe obcasy mogą sprawić, że jesteśmy wyższe od swojego partnera. Dla wysokich dziewczyn szpilki nie powinny być bardzo wysokie.

To samo, kiedy jesteśmy w ciąży i musimy po prostu na siebie uważać, na swoje zdrowie i na swój kręgosłup, który i tak jest dodatkowo obciążony, ze względu na ciążowy brzuszek i rozwijającego się w nim nowego obywatela.